ASTMA PŘEHLÍŽENÝ PROBLÉM?

V ČR dramaticky přibývá dětí s astmatem. Během deseti let se jejich počet zdvojnásobil. Astmatem trpí každé sedmé dítě. Problém je v tom, že jsou děti malé( před čtvrtým rokem věku) dá se toto onemocnění určit jen obtížně. Přestože na astma jsou již účinné léky, z 900 000 nemocných v ČR se celá třetina neléčí. Příznaky jsou totiž typické nebo skryté a tak kašel a krácení dechu přičítají pacienti věku či ztrátě kondici. Neléčené astma může přitom vážně poškodit plíce.

CO JE ASTMA?

Onemocnění dýchacích cest. Projevuje se zvýšenou dráždivostí průdušek, které se zúží a nemocný se může dusit. Potřebuje ihned lék na jejich rozšíření, který dýchání zlepší. Přesnou příčinu astmatu i odborníci pouze odhalují. Přitom je nejčastější chronickou nemocí u dětí a jednou z nejčstějších u dospělých.

ASTMA často začíná jako neinfekční suchý dráždivý kašel, který trvá několik týdnů. Dítě stále pokašlává "bez příčiny" ... ASTMA mohou vyvolat také nealergické složky ovzduší, např. prach, cigaretový dým, výpary z chemikalii, prach z mouky, stavební prach na staveništi atd. popřípaě alergeny - nejčastěji alergeny roztočů, pyylu, plísně, zvířat atd.

Druhou nejčastější příčinou jsou viry, např. běžná rýma. ASTMA může být způsoběno také alergickou reakcí.

ASTMA je vážné onemocnění, protože ztížené dýchání může ohrozit život. Dýchací těžkosti způsobují křeč v dýchacích svalech a opuchlá sliznice dýchacích cest. Kromě toho se v plicích začíná tvořit hustý hlen který je další mechanickou překážkou dýchání. Toto zúžení dýchacích cest způsobují často jasně slyšitelné "pískání" v plicích při nádechu a výdechu. Často vzniká při usínání a během spánku.

ASTMA není jen občasné onemocnění. Je to stále přítomný zápal v průduškách, který do určité intenzity, si vůbec necítíte. Proto když Vám bylo diagnostikováno ASTMA, nezanedbávejte pravidelné docházení na kontroly. I v případě, že nemáte žádné těžkosti, kontroly jsou důležité. Pacienti kteří se neléčí, dokud nemají těžkosti si často přivodí vážné zhoršení stavu. Průdušky se časem zužují a tyto změny jsou již nevratné. Nepodceňujte ASTMA, ani když zdánlivě nemáte těžkosti.

JAKÉ JE MOŽNÉ ŘEŠENÍ?

Jedno z řešení jsou návštěvy u lékaře a používání různých inhalátorů. Je však potřeba si uvědomit, co nás to bude stát času, pohodlí a peněz. JIstě, jsou situace, kdy musíme vyhledat lékařskou pomoc a jsme na ni odkázáni. Výrazně však lze pomoci svému zdravotnímu stavu úpravou ovzduší v prostředí ve se zdržujeme a kde především spíme - a to je velmi důležité nejen při léčbě, ale také při prevenci.

Jedno z řešení jsou návštěvy u lékaře a používání různých různých inhalátorů. Je však třeba si uvědomit, co nás to bude stát času, pohodlí , ale také peněz. JIstě jsou situace, kdy musíme vyhledat lékařskoupomoc a jsme na ni odkázáni. Výrazně však lze pomoci svému zdravotnímu stavu úpravou ovzduší v prostředí, ve kterém se zdržujeme a kde především spíme- a to je velmi důležité nejen při léčbě, ale také při prevenci.

A právě tuto úpravu ovzduší zabezpečuje dokonale HALOTERAPIE - tedy vdechování solných mikročástic. Velmi důležité je upravit prostředí po dobu spánku, tedy v ložnici, kdy tělo nejvíc odpočívá a posiluje imunitní systém.

Ideálním prostředkem pro tuto úpravu jsou v sočasné době na našem trhu domácí solné jeskyně - přístroje SALIN.

Na tyto přístroje byly prováděny klinické testy a mimo jiné také na ASTMA s velmi pozitivním výsledkem. Test se prováděl 12 měsíců na 30 pacientech a v jeho závěru se konstatuje, že: ... doplňková léčba, nucená ionizace vzduchu v interieru, zvýšila kvalitu života pacientů a snížila roční počet hospitalizací, přičemž tato metoda nepřináší žádné riziko, je levná a vhodná do obytných prostor.

Přístroje SALIN - Domácí solná jeskyně - jsou v současné době nejmodernější a nejprogresivnější formou využívání haloterapie v domácím prostředí, kancelářích, různých společenských prostorách a to pro svou nízkou cenu, jednoduchost používání a možnost využití všemi věkovými kategoriemi bez jakýchkoliv kontraindikací. www. domacisolnajeskyne.eu

Nebojte se zeptat
KONTAKTY

Výdejní místo pro osobní odběr

Domácí solná jeskyně
Daniela Hoffmannová
Na pozorce 1492
193 00 Praha 9

Kontakty

Tel.: +420 775 050 617
E-mail: domacisolnajeskyne@seznam.cz
E-mail: info@domacisolnajeskyne.eu

Kamenná prodejna

Přírodní medicína
Náchodská 708/79
193 00 Horní Počernice
Praha 8

Tel.: +420 775 05 06 17
Přijímáme platební karty
Otevřeno: PONDĚLÍ – PÁTEK 10 – 17 hodin

Hostivice - výdejní místo

Lucie Baťha Dis.
Kutnauerova 2209
253 01 Hostivice

Kontakty

Tel. +420 737 123 000
E-mail: domacisolnajeskyne@seznam.cz
E-mail: info@domacisolnajeskyne.eu
Fakturace:  +420 775 050 617
Reklamace +420 775 050 617